استاد , شاگرد , کلاس , دانشجو , دانشگاه , آموزش , آکادمی , گروه , مدیریت آموزش الکترونیکی , تمرین, ارتباط , تعامل , تحصیل , شاگردانه

تعاملات بین اساتید و دانشجویان در داخل دانشگاه، پس از اتمام کلاس درسی به پایان نمی‏رسد .

کارهایی از قبیل تعریف تمرین، پروژه، اطلاع ‏رسانی و به اشتراک‏ گذاری منابع در خارج از دانشگاه ادامه پیدا می‏کند. این روزها شاهد این هستیم که برای ارتباط و تعاملات بهتر، اساتید و دانشجویان از ابزارهایی مانند تلگرام استفاده می‏کنند. اما بسیاری از افراد به دلیل نقض حریم شخصی حاضر به استفاده از این‏گونه ابزارها نیستند؛ بنابراین نیاز به یک جایگزین مناسب برای ارتباط بین اساتید و دانشجویان احساس می‏شود. این جایگزین، یک سیستم مدیریت آموزش الکترونیک است که هدف آن بهبود تعاملات و ارتباط آکادمیک و آموزشی می‏باشد. نمونه‏ های خارجی سیستم‏های مدیریت آموزش الکترونیک مانند پیازا و ادمودو، یا به دلیل محدودیت‏های ترافیک و پهنای باند اینترنتی یا قابل استفاده نیستند و یا سرعت استفاده از آن‏ها پایین است. دیگر نرم‏ افزارهای متن‏ باز مانند مودل نیز برای گسترش نیاز به دانش قوی در برنامه ‏نویسی و آشنایی با پیکره‏ بندی آن‏ها دارند. از طرف دیگر، بسیار کم پیش می‏ آید که این سیستم‏ها با توجه به نیازمندی ‏های اساتید و دانشجویان داخل ایران تغییر کنند.

شاگردانه اولین سیستم آموزش الکترونیک است که در داخل کشور به‏ وجود آمده است. قابلیت‏ های نسخه اول شاگردانه عبارتند از "ایجاد کلاس توسط استاد و پیوستن دانشجویان به آن، ارسال پیام و اطلاع‏ رسانی، ارسال تمرین، مخزن منابع برای کلاس‏ها، کتابخانه شخصی اساتید و کوله ‏پشتی شخصی دانشجو ".

امیدواریم شاگردانه بتواند در راستای بهبود و ارتقای ارتباط اساتید و دانشجویان در فضای مجازی گامی مؤثر بردارد و به جامعه آکادمیک کشور خدمت کند.

سیستم آموزش الکترونیک شاگردانه را دنبال کنید سیستم آموزش الکترونیک شاگردانه را دنبال کنید

© تمام حقوق متعلق به سایت «شاگردانه» است .